Hobit

Datum:7. - 20.7.2024
Místo konání:Borač
Popis akce:

Naše táborová základna, kterou každoročně přizpůsobujeme daným podmínkám a normám, se nachází v katastru obce Borač na Českomoravské vysočině. Děti i vedoucí jsou ubytováni ve stanech s podsadou a spí v nich na postelích. Jako jídelna a společenská místnost v případě nepříznivého počasí nám slouží vojenský hangár. Ranní a večerní hygienu konáme v polní umývárně a celkovou očistu provádíme v tzv. "labůžu". Vodu ohříváme v brutarech. Pokud počasí dovolí, koupeme se v řece Svratce.

Bohatý program pro děti je sestaven tak, aby většinu pobytu trávily v přírodě a odpočinuly si tak od ruchu měst a především moderní výpočetní techniky. Děti si užijí spoustu zábavných a netradičních her, lanových aktivit, sportovních zápasů i koupání. Skladba programu je vhodná jak pro chlapce, tak pro děvčata. Snažíme se o maximální využití času a hledáme aktivity, které jsou u dětí žádané.

Celotáborová hra (CTHáčko) pomáhá vytvářet velikou měrou atmosféru celého tábora. Je připravována až s půl ročním předstihem, takže nás nemůže překvapit ani deštivé počasí. Při plánování a realizaci jednotlivých her bereme ohled na věk a možnosti každého dítěte, aby pro ně vše bylo především zábavou, ale též i zdrojem poznání. Na našich táborech je CTHáčko pojato jako soupeření mezi jednotlivými oddíly. V oddílech jsou zastoupena obě pohlaví všech věkových kategorií.

Jednou nebo dvakrát za tábor vyrážíme s dětmi na celodenní výlet, jak program dovolí. Někdy jsou cílem města Tišnov nebo Bystřice nad Pernštejnem se svými koupališti, jindy třeba hrad Pernštejn.

Během tábora, přibližně v jeho půli, děti absolvují dvou až třídenní putovní výlet, lidově řečeno puťák. Někdo se na něj těší více (starší děti), někdo méně (některé mladší děti). Oproti našemu preferovanému věkově i pohlavně smíšenému složení oddílů zde děti dělíme na skupiny dle věku a úměrně fyzickým schopnostem. Starší děti si s sebou v batozích nesou všechno vybavení na samostatný pobyt v přírodě (stany, spacáky, jídlo...). Mladším dětem při jejich putování přepravu těchto věcí zajišťujeme.

Typ akce:Tábor
Web:https://7psborac.org/text/text/23